O nas

prof. Andrzej Romanowski

Działalność naukowa Andrzeja Romanowskiego jest związana z obszarem inteligentnych algorytmów kontekstowego przetwarzania i analizy danych. Od kilku lat prowadzi badania w zakresie spersonalizowanych interfejsów użytkownika, także z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej, oraz modelowania i projektowania systemów interaktywnych dla zastosowań medycznych, przemysłowych, sportowych i opieki zdrowotnej. Pracuje także nad metodami zwiększania efektywności zespołów składających się z ludzi i systemów sztucznej inteligencji (human-AI teams).

Jest współtwórcą i liderem założonej w 2010 r. inicjatywy badawczej Ubicomp.pl prowadzącej prace badawcze w ramach interakcji człowiek-komputer (human-computer interaction HCI). W zakresie HCI prowadzi aktywną współpracę międzynarodową, w tym z grupami badawczymi Harvard University, National University of Singapore, Ludwig-Maximilians Universitat, Utrecht University, Stutgart University, Chalmers University of Technology, Bergen University i in. Uczestniczył łącznie w 15 projektach finansowanych m.in. przez UE, NCN, NCBiR, MNiSW, FBW, Międzynarodową Agencję Energii Atomowej oraz brytyjskie EPSRC.

Magdalena-Wróbel-Lachowska

Działalność naukowa Magdaleny Wróbel-Lachowskiej związana jest z ergonomią i czynnikiem ludzkim w projektowaniu interakcji w systemie człowiek-obiekt techniczny-otoczenie. Jest członkiem-założycielem laboratorium EQUAL – Ergonomic Quality, Usability, Accessibility Laboratory oraz należy do grupy badawczej IDEATE – Industrial Diagnosis & Ergonomic Accessibility for Technology Excellence. Od ponad 10 lat jest związana z konferencją MKEN – Międzynarodową Konferencją Ergonomia Niepełnosprawnym. Posiada 15 lat doświadczenia w projektowaniu i prowadzeniu badań jakościowych.

Paweł Woźniak
Natalia Bartłomiejczyk

Aktywność naukowa Natalii Bartłomiejczyk jest związana z interdyscyplinarnym zagadnieniem interakcji człowiek-komputer. Interesuje się między innymi personalizacją interfejsów użytkownika pod kątem osobowości oraz opieką zdrowotną wspieraną w sposób technologiczny. W ramach działań grupy badawczej UbiCOMP od 4 lat aktywnie prowadzi badania z użytkownikami.

Mikołaj Woźniak
prof. Krzysztof Grudzień

Pracownik Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.